Jak składać arkusz wykrojów Burdy

Chcesz uszyć ubranie z Burdy i nie masz pojęcia, jak posługiwać się szarą wkładką z wykrojami? Nie martw się, to prostsze niż myślisz!

arkusz burda

Hej! Dzisiaj słów kilka o tym, jak posługiwać się arkuszem wykrojów z Burdy.

Jeśli szyjesz od niedawna i kupiłaś sobie pierwszą Burdę lub planujesz ją kupić – możesz być zakłopotana, co zrobić z szarą wkładką w środku gazety, z której przekalkowuje się pożądany przez nas wykrój.

Ważne jest, żeby poprawnie składać i rozkładać arkusz, ponieważ tylko wtedy zachowa on odpowiednie wymiary żeby móc go z powrotem schować do środka gazety i żeby zachował on swoje właściwości na dłużej.

Arkusz jest dwustronny i składa się z czterech części – A, B, C i D. Każda strona jest podzielona na pół i na jednej stronie są części A i B, na drugiej C i D.

Pierwsze rozłożenie nie jest problemem, bo zwykle po prostu chwytamy za jeden z brzegów i potrząsamy aż do rozłożenia się. Problem zaczyna się, gdy arkusz trzeba złożyć. Ale zasada jest bardzo prosta!

Składamy brzegi od zewnątrz do środka. Linie zgięcia wskażą nam, w którą stroną ułożyć poszczególne brzegi. Równolegle zginamy dwa zewnętrzne długie brzegi do wewnątrz, potem kolejne dwa, za trzecim razem składamy na pół, do uzyskania jednego “paska”.

pierwsze

Następnie pasek składamy od zewnątrz do środka.

drugie

Krótka animacja i video dla Was, jak wygląda owa zabawa arkuszem:

Arkusza nie trzeba zawsze rozkładać w całości. Jeśli chcemy korzystać tylko z jednej części, np. częsci A, możemy rozłożyć arkusz do połowy:

Miłego szycia!

Masz jeszcze jakieś problemy z arkuszem Burdy? Na początku możesz ich mieć sporo. Nie martw się, mogę Ci pomóc, tylko daj znać w komentarzu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s